Pvc Kenar Bandı

pvc kenar bantlarıpvc kenar bandımobilya kenar bandısunta | Legno Pro membran folyopvc kapı folyosukapı folyosuiç mekan folyosupvc kenar bandımembran pres tutkalı

Pvc Kenar Bandı

Pvc Kenar Bandı  mobilyacılık sektörü için oldukça önemli olan malzemelerden bir tanesidir. Şerit biçiminde yapılan bu bantlar mobilyaların köşelerine uygulanmakta ve bu sayede mobilyanın kullanım ömrü çok daha uzun olmaktadır.

pvc kenar bantları

Kenar bandı uygulamasının tek avantajı mobilyanın ömrünü uzatması değildir. Bunun beraberinde mobilya tasarımının daha estetik ve kullanışlı olmasını sağlamayı başaran kenar bandı modelleri, her mobilya için büyük önem arzetmektedir.

pvc kenar bantlarıpvc kenar bandımobilya kenar bandısunta | Legno Pro membran folyopvc kapı folyosukapı folyosuiç mekan folyosupvc kenar bandımembran pres tutkalı

Kenar bandı uygulaması mobilyanın genel yüzey kaplaması son erdikten sonra yapılabildiği gibi öncesinde de uygulanabilmektedir. Her mobilya için gereken kenar bandı farklıdır.
Pvc kenar bandı modelleri farklı mobilyalarda kullanılırken ahşap kenar bantları daha değişik alanlarda kullanılıyor. Bu noktada doğru kenar bandı modelinin tercih edilmesi oldukça önemlidir. Kullanım alanına uygun olmayan malzemede bir kenar bandının tercih edilmesi tüm görünümü bozacak ve kullanım ömrünün kısalmasına yol açacaktır. Doğru kenar bandı doğru yöntemlerle uygulandığında hiçbir problem oluşmayacak ve kenar bantları uzun süre sağlamlığını koruyacaktır.
Kenar Bandı Kullanım Alanları

mobilya kenar bandı

Kenar bandı çeşitleri genelde mobilyacılık piyasasında kullanılıyor. Mobilyaların kaplanma aşamasında uygulanmakta olan bu bantlar mobilyayı tüm olumsuz dış etkilere karşı koruma altına alacaktır. Tasarım anlamında kullanıldığı mobilyaya estetik ve şık bir hava katan kenar bandı modelleri çeşitli kalınlıklar olmaktadır. Çeşide göre değişiklik gösteren kenar bantlarının her birinin kullanıldığı mobilya modeli farklıdır.
Kenar Bandı Çeşitleri Nelerdir?

pvc kenar bantlarıpvc kenar bandımobilya kenar bandısunta | Legno Pro membran folyopvc kapı folyosukapı folyosuiç mekan folyosupvc kenar bandımembran pres tutkalı

Kenar bandı kendi içerisinde çok sayıda çeşide ayrılan bir üründür. Farklı renklerde, desenlerde ve malzemelerden yapılan kenar bandı çeşitleri kullanım alanlarına göre farklılık göstermektedir. En popüler olan kenar bandı çeşitleri aşağıda belirtilen gibidir;

sunta kenar bandı

PVC Kenar Bandı: Pvc kenar bandı, en çok tercih edilen kenar bandı modelidir. Pvc her alanda güvenle kullanılacak olan plastik esaslı bir malzemedir. Kenar bandı olarak da oldukça kullanışlı olan pvc malzeme farklı desenlerde ve renklerde üretilebilmektedir. Kendinden tutkallı olan bu bantlar melamin ve pvc dahil pek çok yüzey için idealdir. Kullanışlı ve sağlam olan bu kenar bandı çeşidi avantajları nedeni ile sıklıkla tercih edilen modellerden bir tanesidir.
Tutkallı Kenar Bandı: Kenar bantlama makinesine ihtiyaç duyulmadan üretim yapma olanağı sağlamayı başaran bantlardır. Kendi tutkalını üstünde taşıyarak ısı ile yapıştırma seçeneği sunar. Bu kenar bandı çeşidi doğru kullanıldığında mobilyanın kullanışlılığını önemli ölçüde arttıracaktır.
3D Kenar Bandı: 3 boyutlu görünüm veren bu kenar bantları bir hayli avantajlıdır. UV baskı ve lak uygulama teknolojimizle, temizlik esnasında kullanılacak olan kuvvetli kimyasal çözücülere karşı oldukça mukavemetlidir.
Pvc enar Bantları, pek çok sektör ve alanda sunmuş olduğu pek çok ayrıcalıklar ile mobilyalara estetik bir görünüm sağlıyor. Pvc Kenar Bantları, birbirinden çeşitli renk, desen ve şık tasarımlarla mobilyaların vazgeçilmezidir.
Hızlı Ara
Whatsapp