Mebran Folyo

pvc kenar bantlarıpvc kenar bandımobilya kenar bandısunta | Legno Pro membran folyopvc kapı folyosukapı folyosuiç mekan folyosupvc kenar bandımembran pres tutkalı

 

Membran Folyo

Mebran folyo vakum press denilen makineler tarafından düz zeminlere baskı yapan ve seri bir üretim sağlamayı başaran laminasyon presleri ile yapılmaktadır. Eğer bir zemin kaplamada kullanılacak ise kapı eşik birleşimlerinde düzgün bir geçiş için kullanılır. Folyoların yumuşaklığı ve sertliği tercihe göre ayarlanmaktadır. PVC folyo çağımızda en çok dijital baskı için kullanılacak olan arkası yapışkan bir baskı malzemesidir. Folyo, başka malzemeye ihtiyaç duymadan yapıştırmak arzu ettiğiniz yere yapışmasını kolayca sağlamaktadır. İç mekan tasarımları ve dekorasyonları, vitrin reklamları, araç giydirme, bina kaplama gibi pek çok alanda PVC film kullanılıyor. Bu folyoyu dış mekanlarda kullanmak olanaksızdır çünkü güneşten dolayı folyonun rengini soldurması mümkündür. Folyolar makinalarda istenen şekillerde kesilir ve şekillendirebilir. Renk kartelası fazla olduğunda arzu ettiğiniz rengi ve biçimi seçip kullanabilirsiniz. PVC folyo sağlığa zarar vermeyen bir malzemeden yapılmakla birlikte zaten tıbbi alanlarda da kullanıma uygundur. Temizliği gayet kolay ve üstünde herhangi bir toz ya da bakteriye rastlamanız pek olanaklı değildir. Suya bir hayli mukavemetlidir.

Membran Folyo Çeşitleri

Membran Folyo Mobilya piyasasında kullanılacak folyolar genelde kapı ve kapakların ahşap kaplamalarında kullanılıyor. PVC folyosu yapılan kapıların kenarları bantlanır. Evininizin dizaynına uygun modeller ve renkler konusunda bir hayli çok çeşit bulunur. Ev içinde kullanacağınız için hem temizlik açısından hem estetik açıdan hem de herhangi bir su ile teması açısından bir hayli dayanıklı ve uzun ömür bir malzemedir. Yeni nesil dekoratif özelliğe sahip folyolar leke direnci ve çizilme direncine karşı kuvvetli özelliklere sahiptir. Değişken sertlik derecesi ve geniş bir malzeme yapısı yelpazesine sahiptir. Folyo ile sağlanan levhaların geliştirilmesi, çatıların, alt binaların ve yüzme havuzlarının hidro izolasyonu, çatıların örtülmesi, kornişler gibi pek çok alanda da PVC folyo karşımıza çıkmaktadır. Termoplastik malzeme membranı, çoğaltılacak bir nesnenin bir yüzeyi ya da bir takım kopyası üstünde ısıyla şekillendirilir. PVC dünyada en çok kullanılacak olan plastik türlerinden birisidir ve gelişen teknolojiyi teknolojiyi ülkelerde yüksek oranda kullanılırken senede ortalama büyüme oranı %3 tür. PVC nin her türünün bu kadar çok tercih ediliyor olması hem fiyat performans ilişkisinden hem de güvenilirlik ve sağlamlığı açısından olması muhtemeldir.

Pvc Membran Folyo Nerelerde Kullanılır ?

Pvc Mebran folyo Plastik ambalaj tüketiminin en önemli sektörü olan film ve tabaka sektörünün toplam plastik sektörünün %25’ini temsil ettiği tahmin ediliyor ve bu rakam gittikçe artıyor.Ambalaj filmler günlük yaşamımızın her alanında karşımıza çıkmakla birlikte sık sık kullanmış olduğumuz ürünlerdir.

Okullarda, ofiste, ambalajlarda, reklam tanıtım malzemelerinde ve teknik ürünlerde kullanıma uygundur.
Standart kalıplarda filmler olduğu gibi ısmarlama filmlerde mevcuttur. İstediğiniz şekil ve boyutta filmler hazırlanabilmektedir.
PVC filmler çeşitlilik gösterdikçe kullanım alanlarında da çeşit artmaktadır. Şeffaf ve opak filmler, deri taklit filmler, basılı filmler, yağmurluk üretimi için filmler mevcuttur. PVC filmlerin 4 farklı kullanma alanları vardır.

Membran Folyo | Legno Pro membran folyopvc kapı folyosukapı folyosuiç mekan folyosupvc kenar bandımembran pres tutkalı
membran folyo

 

Teknik Filmler: İşlenme kolaylığı, nemden koruma, sızdırmazlık, hafiflik ve estetik görünümü bize sağlar.
Ekonomik Filmler: Bu filmler özellikle düşük maliyetle üretilir ev eşyaları için kullanıma uygundur.
Estetik Filmler: Filmler ambalajın güzel görünmesi için onu daha da estetik bir hale getirmek amaçlı tasarlanır.
Çevreci Filmler: Kağıda ve kartona göre daha çok koruyucu özelliğinin olması bu filmleri çevreyle dost yapmıştır.
PVC filmler yapı piyasasından ürün ambalajlarına kadar pek çok sektörde kullanıma uygundur. PVC film kalınlıkları 0.07 mm’den 0.5 mm’e kadar çıkabilir. Tasarımlar mat, kabartılı ve parlak yüzeyli olup, ahşap ve çiçek desenli de olması tercihe bağlıdır. PVC filmler ambalaj dışı uygulamalarda sera örtüleri, duvarlardaki, zemindeki, çatıdaki buhar ve nem bariyerleri gibi inşaat filmleri, koruyucu elbise ve kumaşlar, tıbbi filmler ve sağlık hizmetleri gibi alanlarda da kullanımına sıkça rastlanmaktadır. Ateşe karşı dayanıklılığı olduğundan elektrik kablolarında da kullanılıyor. Su geçirmez özelliği sayesinde ambalajladığınız ürünlerde kolaylık sağlar ve bir hayli güvenilirdir. Ayrıca doğada en fazla kullanılacak olan ikinci plastik türü olarak geçmektedir.

Yalıtım malzemesi olarak, şeker ambalajlarında, yapı piyasasında, ev içi dekorasyonda, ilaç ambalajlarında, pişirilme hazır ürünlerin dış ambalajlarında PVC filme rastlamaktayız. Ev içi dekorasyonunda çekmece sistemleri, dolap kapakları, mobilyaların dizaynı gibi yerlerde sıklıkla kullanılıyor. Su geçirmez özelliği sayesinde ev içi dekorasyonda ilk tercih edilen film olabilir. Birçok alanda kullanılmasına rağmen en sık kullanılacak olan alan ahşap kaplama alanıdır. Ahşapların su değince kabarması ve yapısının bozulması sebebi ile su geçirmez özelliği sayesinde ahşaplarda herhangi bir sorunla karşılaşmanız olanaklı değildir.

Membran Folyo

Hızlı Ara
Whatsapp